Historie

Jak šel čas s Rallyshow Vacov.

II. Rallyshow Vacov 2023

Druhý ročník na sebe musel nechat počkat až do 25. března 2023. Vyslyšeli jsme přání fanoušků a tématem byla znovu zvolená nejtěžší dálková rally světa - Rally Dakar.

Znovu zaplněný vacovský kulturní sál i tentokrát bavil dakarský navigátor Josef Kalina, motorkář Martin Michek, kamioňák Jaroslav Valtr, kategorii automobilů zastupoval Karel Trněný a rovnou ze závodu mistrovství České republiky dorazil čtyřkolkář Zdeněk Tůma.

Pozvání na poslední chvíli z rodinných důvodů zrušila účastnice Rally Dakar a zpěvačka Olga Lounová. Se zaplněným vacovským obecním sálem se ale spojila alespoň na dálku přes videohovor.

Rok 2021 a 2022

Vzhledem ke státem stanoveným opatřením proti šíření celosvětové pandemie Covid-19 jsme byli nuceni přistoupit ke zrušení Rallyshow Vacov ve dvou po sobě jdoucích letech.

I. Rallyshow Vacov 2020

29. února 2020. Příznačnější datum pro vytvoření tradice nové události na jihu Čech nešlo vybrat.

Tématem prvního ročníku byla slavná Rally Dakar. Pozvání přijal místní matador a legendární dakarský navigátor Josef Kalina, motorkář Martin Michek, kamioňák Martin Šoltys, palubní mechanik Tomáš Šikola, čtyřkolkář Tomáš Kubiena a fotograf Michal Vítovec. V publiku bylo ale spoustu dalších motoristických osobností.

Shodou okolností to byla na dlouhou dobu poslední motoristická událost na území České republiky před propuknutím pandemie koronaviru.